pátek 8. dubna 2011

Recenze - Krásní mrtví

Anotace:

Nejsou živí. Nejsou mrtví. Něco mezi tím.

V průběhu jednoho roku zemřou za podivných okolností čtyři mladí, krásní lidé, studenti ellertonské střední školy. Jonas, Arizona, Summer a - Phoenix.
Ta poslední smrt zasáhne Darinu nejvíc. Byl to její kluk, její veliká, největší láska...
Je její setkání s Krásnými mrtvými skutečné? Co znamenají ta andělská křídla, která vidí, slyší a která nakonec sama dostává?
Jonas zemřel jako první, zabil se na motorce. Ale je tolik nezodpovězených otázek...
Odhalí Darina včas temná tajemství, aby tak vykoupila duše Krásných mrtvých?

Nakladatelství: Fragment
Počet stran: 274
Vazba: Brožovaná
Vydáno: 03/2011


Krásní mrtví:
Jsou to "andělé", kteří se vrátili z druhé strany. Nejsou ale živí, netluče jim srdce a nemají krev. Vrátili se z jediného důvodu. Snaží se zjistit, co zapříčinilo jejich smrt. Bohužel, mají na to pouhý rok, poté se vrátí zpět, i když nic nezjistí. Každý z nich má na místě na těle, kde měl zranění na které zemřel vytetované malé černé křídla. Mají taky určitou moc, můžou například vymazat lidem vzpomínky, zneviditelnit se... Hlavní věc je, aby je neviděli lidé, dokáží proto zabezpečit místo, kde žijí tak, že se k nim lidé nedostanou. Odradí je totiž tlukot křídel, které slyší v hlavě. Jediné, co jim vadí je bouřka. Pokaždé, když začne musí na odvrácenou stranu, dokud neskončí. Páni, úplně jsem zapomněla Krásné mrtvé představit.Phoenix, Jonas. Summer, Arizona, jsou tam ještě další, ti ale nejsou tak důležití a Hunter. Hunter je Svrchovaný pán. Vrací mrtvé pět. On jediný se za rok nevrátí na druhou stranu.

Akce:
Tak tohle bylo fakt neobvyklé. Už od první stránky v knížce jste se dostali do akce, což nebývá vůbec zvykem. Většinou se prokousáváte příběhem, než se dostanete k zápletce, ale tady? Ne! Kdybych to měla shrnout celkově, tak nějaká ta akce tam byla, ale zase až tak moc ne. V celé knize se jednalo vlastně jen o to, aby Darina pomohla krásným mrtvým a zjistila, jak Jonas opravdu zemřel.Láska:
Dva měsíce stačí k tomu, aby jste se zamilovali tak, že by jste za svou lásku položili život. Jo, tak přesně takhle to popisuje Darina, miluje Phoenixe nadevše. Mě osobně se dva měsíce zdají trochu málo, vždyť za tu dobu se dva ještě ani pořádně neznají. Ale Darina to vidí jinak. Každopádně vše, co dělá dělá hlavně kvůli Phoenixovi a jejich lásce. Mimochodem, žádný milostný trojúhelník nečekejte, ten tam opravdu nenajdete.


Darina:
Tahle holka to nemá v životě moc jednoduché. Nejdříve se její kamarádka vybourala na motorce, když jela s Jonasem a byla dlouho v kómatu, potom umřela její další kamarádka Summer a nakonec, aby toho nebylo málo, zabili jí při rvačce přítele Phoenixe. Navíc s matkou a jejím přítelem taky zrovna moc nevychází. Bez Phoenixe už to není takové jako dřív. Darina se hodně změnila. Ale když objeví krásné mrtvé a hlavně Phoenixe, je jí o moc líp. Nejdřív jí Hunter chce vymazat paměť, ale nakonec se rozhodne, že když jim Darina bude pomáhat, tak jí paměť nechají. Jako prvnímu má pomoct Jonasovi. Darina se neohroženě vrhá do vyšetřování a snaží se pomoct. Nakonec se jí to povede. Sice je to pro ni trochu nebezpečné, ale zvládá to. Taky ji dá se říct trochu ochraňuje Phoenixův bratr. Řekla bych, že se mu i líbí, ale nechme se překvapit v dalších dílech, jestli ano nebo ne.

Jonas:
Jeden z krásných mrtvých jehož se celá knížka týká. Za chvíli to bude rok, co Jonas zemřel, ale pořád neví, jak se to vlastně stalo, co to zapříčinilo. Ví jen to, že jel na motorce se svou přítelkyní Zoey a měli nehodu. Jonas byl na místě mrtvý a Zoey byla nějakou dobu v nemocnici a teď je na vozíku. Jonas má už jen pár dní, aby zjistil pravdu a došel klidu. A proto je tu Darina. Má mu pomoct, což nakonec taky udělá. Zjistí, co přesně zapříčinilo Jonasovu smrt. Víc prozrazovat nebudu, ať se máte na co těšit.

Můj názor:
Mě osobně kniha moc nenadchla. Neříkám, že byla hrozná, to ne. Četla jsem i horší. Ale taky nebyla až tak zajímaví. Už jen fakt, že Darina vypráví o velké lásce do konce života a to s Phoenixem chodí teprve dva měsíce. Taky to, že se tam jedná jen o jednoduchá a přímočarý děj mě moc nenadchlo. Ale je to jen můj názor. Jak se říká, každý člověk je jiný a každému se líbí něco jiného.


Hodnocení:  


Další díly:
Žádné komentáře:

Okomentovat